Choinka z szyszek

Coraz bliżej Święta!

 

1 grudnia to dla mnie oficjalne rozpoczęcie sezonu świątecznego. Od początku grudnia zabieram się za przygotowywanie świątecznych dekoracji do domu oraz ozdób, które później wykorzystuję przy pakowaniu prezentów. Jeżeli pozwala mi na to czas robię także drobne upominki dla znajomych. Uwielbiam przedświąteczny okres, uwielbiam świąteczne piosenki, swetry w choinki i renifery. Święta to magia. Święta to czas kiedy wreszcie zwalniamy, żeby spokojnie spędzić czas w domu z rodziną. Zapach pierniczków, choinki i świec. To także okres, w którym jesteśmy zalewani świątecznymi dekoracjami, które ubóstwiam! Nie przeszkadzają mi wszędzie mrugające świąteczne światełka, bombki, gwiazdki, „Last Christmas” w radiu ani wystawy w galeriach handlowych. Mikołaje, choinki, stroiki, renifery, śnieżynki to jest to co lubię! Moje ulubione dekoracje to zdecydowanie te „ekologiczne” czyli piękne wieńce wykonane z szyszek i gałązek, stroiki z plastrów drewna, gwiazdy i renifery ze sklejki. Jestem fanką takich dekoracji, jednak często ich ceny są mocno zawyżone. Takie dekoracje są dla mnie źródłem inspiracji. Wykonuję je w domu sama. Najprostsze możemy zrobić w maksymalnie w 20 minut.

W pierwszym świątecznym wpisie pokażę Wam moją choinkę z szyszek.

Czego potrzebujemy? Kawałka kartonu, nożyczek, kleju na gorąco, szyszek, farby w sprayu (zielonej i złotej), szyszek (różnej wielkości), dekoracji do ozdobienia choinki.

Z kartonu robimy stożek i sklejamy go. Moja choinka ma 40 cm wysokości.

Przy pomocy kleju na gorąco do stożka przyklejamy szyszki – największe na dole, najmniejsze na górze (przed przyklejeniem wstępnie je pomalowałam, ale tylko z widocznej strony).

Malujemy choinkę sprayem i doklejamy ozdoby.

Wykonanie choinki jest bardzo proste jednak przyklejanie szyszek zabiera trochę czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *