Nietoperz

Uszyj nietoperza

Jutro Halloween. Jedni traktują ten dzień jak każdy inny drudzy nie mogą się doczekać halloweenowych imprez. Szykują przebrania, wycinają dynie, robią „przerażające” przekąski. Mnie ten dzień zainspirował do uszycia nietoperza. Daleko mu do ideału, ale jest wygląda całkiem sympatycznie. Też spróbujcie 🙂

Jak zwykle przy takich zabawkach pracę zaczynam od zrobienia rysunku, który po wycięciu służy mi za wykrój. Pamiętajmy tylko o zapasie potrzebnym przy zszywaniu poszczególnych elementów.

Do uszycia wykorzystałam minky w szarym kolorze oraz jasnoniebieską bawełnę w białe kropki. Do wypełnienia tym razem użyłam owaty. Wycięłam wszystkie elementy: głowa x 2, tułów x 2, skrzydło prawe x 2, skrzydło lewe x 2, uszy x 4. Z filcu wycięłam oczy oraz nos.

Zaczęłam od skrzydeł. Na maszynie zrobiłam wzorek.

Następnie zszyłam skrzydła przykładając prawą stronę do prawej (szyjemy na lewej stronie) na końcu zostawiłam otwór, wywinęłam skrzydła oraz wypełniłam je owatą. To samo zrobiłam z drugim skrzydłem. Zszyłam tułów zostawiając po bokach otwory na włożenie skrzydeł oraz otwór na górze. W pozostawione wcześniej otwory włożyłam skrzydła, wypełniłam tułów owatą i zszyłam.

Do głowy przyszyłam oczy oraz nos z filcu.

Zszyłam uszy tak samo jak skrzydła i wypełniłam je owatą. Zszyłam głowę zostawiając otwory na włożenie uszu. Wywinęłam na prawą stronę, włożyłam uszy, zszyłam.

Teraz zostaje tylko wypełnienie głowy owatą oraz ręczne przyszycie głowy do tułowia.

Po zszyciu stwierdziłam, że czegoś brakuje…. dodałam muszkę. Mój gustowny nietoperz gotowy 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *