Filcowy wianek z Kubusiem Puchatkiem

Zapraszam do Stumilowego Lasu!

 

Filcowy wianek to piękna dekoracja do dziecięcego pokoju. Jest kolorowy, miękki, przyjemny w dotyku, a do tego są na nim bajkowe postaci. Zadowolenie dziecka gwarantowane! Zachęcam do uszycia wianka samodzielnie, wybierzcie ulubioną bajkę, łapcie za igłę i filc i szyjemy!

Ja zdecydowałam się na zrobienie wianka z Kubusiem Puchatkiem i przyjaciółmi – Prosiaczkiem, Tygryskiem i Kłapouchym.

Jak szyć z filcu już wiecie – pisałam o tym wcześniej: http://http://samowystarczalna.pl/index.php/2017/07/11/jak-szyc-z-filcu/

Najważniejszy jest pomysł – musimy zastanowić się nad postaciami (ich wielkością, rozmieszczeniem na wianku) oraz nad elementami dekoracyjnymi (np. listki, kwiatki – dodatki należy dopasować do „tematyki” wianka). Możecie zastosować kolorowe guziki, tasiemki rypsowe, naszywki.

Kiedy wszystko poukładamy w głowie pora przenieść to na papier a później na filc. Postaci znalazłam w internecie i przerysowałam je tworząc tym samym wykrój (podczas szycia wprowadzałam małe zmiany np. oczy Kłapouchego czy inny sposób przyszycia uszu).

Małymi nożyczkami wycięłam wszystkie elementy. Pamiętajcie, żeby przy wycinaniu niektórych elementów pamiętać o zapasie. Przykład: Kubuś składa się z czterech części: głowy, czerwonej koszulki, nóg i łapek. Głowę, nogi i łapki musimy przyszyć do koszulki. Głowę przyszywamy na wierzch koszulki (szyjemy żółtym kordonkiem) czyli bierzemy zapas na koszulce, żeby mieć do czego przyszyć głowę. Nogi na spód, koszulka na wierzch (szyjemy czerwonym kordonkiem) bierzemy zapas na górnej części nóg, żeby schować je pod koszulką. Łapki pod spód koszulki tak samo jak nogi (szyjemy czerwonym kordonkiem), bierzemy zapas na łapach. Przy wycinaniu musicie zaplanować, które elementy będą pod spodem, a które na wierzchu.

Papierowy wykrój za pomocą szpilek przyczepiamy do filcu i wycinamy.

Szycie postaci zaczynam od głowy, potem tułów.

Moje elementy dekoracyjne wianka to kolorowe guziki w kształcie kwiatów, drewniany guzik z motylem oraz pszczółki i garnek z miodem.

Baza wianka to pierścień. Wymiary mojego wianka są podane poniżej. Należy wyciąć z filcu dwa takie elementy.

Do jednego elementu przyszywamy postaci oraz dekoracje. Napis „KUBUŚ” wydrukowałam i wycięłam. Litery przypięłam szpilkami do filcu i małymi nożyczkami wycięłam i przyszyłam.

Na koniec zszywamy dwie części pamiętając o przyszyciu na górze tasiemki do zawieszenia oraz zostawieniu otworu przez który wkładamy wypełnienie.

Po wypełnieniu otwór zaszywamy i mamy gotowy wianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *