Półka BATMAN

Półka BATMAN

 

Superbohater w Twoim domu!

 

Tym razem poszłam o krok dalej i zdecydowałam się zrobić coś bez użycia kleju na gorąco 🙂 Pokażę Wam jak zrobiłam moją półkę batmana.

 

Do jej wykonania potrzebujemy: kawałek sklejki, papier ścierny, 4 wkręty, czarny lakier do drewna, pędzel, klej do drewna, wyrzynarka, wiertarka, taśma dwustronna do zamocowania.

 

 

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić to określić wielkość naszej półki. Moja jest przeznaczona na drobiazgi, więc nie jest duża – ma 50 cm długości i 10 cm szerokości.

 

 

Znak batmana wycięłam za pomocą plotera frezująco – grawerującego. Symbol ściągnęłam z internetu. Domyślam się, że niewiele osób ma możliwość pracy z taką maszyną, więc możecie wykorzystać zwykłą wyrzynarkę. Narysujecie ołówkiem na sklejce znak batmana samodzielnie lub stwórzcie szablon – wystarczy ściągnąć z internetu rysunek i go wydrukować. Rysujemy i wycinamy.

 

 

Po wycięciu przygotowałam powierzchnie obu elementów do malowania – dokładnie przetarłam je papierem ściernym, szczególną uwagę zwracając na krawędzie (wszystko musi być gładkie).

 

 

Na środku symbolu batmana zaznaczyłam 4 punkty – to miejsca na wywiercenie otworów i przymocowanie półki. W takich samych odległościach wywierciłam otwory na krawędzi półki, tak aby pokrywały się z tymi wywierconymi w batmanie. Pamiętajcie, że wywiercone otwory muszą być mniejsze niż średnica wkrętów.

 

 

Włożyłam wkręty w otwory symbolu batmana, krawędź półki posmarowałam klejem i nałożyłam na wkręty. Przykręciłam półkę do tła. Odczekałam aż klej wyschnie i zabrałam się za malowanie.

 

 

Całość pomalowałam czarną bejcą do drewna. Nałożyłam 3 warstwy.

 

Półkę zamocowałam do ściany za pomocą mocnej taśmy dwustronnej.

3 thoughts on “Półka BATMAN

  1. rewelacja!!! dla mojego małego fana batmana również chce zrobić takie dzieło… ale pierwszy problem nie
    mogę znaleźć szablonu z logo batmana.skąd pobierałaś??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *